Yatak Yıkama Nasıl Yapılır

Yatak Yıkama Nasıl Yapılır

Aynı durum yorgan, battaniye ve yastıklar için de geçerlidir. Sünger dokular içinde birikmiş olan tüm mikrop ve bakteriler ile gece boyunca temas etmemiz, toza karşı bir hassasiyet, kimi zaman alerjik rinit, kimi zaman da astım hastalığına kadar varan sonuçlara sebebiyet verebilmektedir. Bu yüzden yataklar, yorganlar battaniyeler sık aralıklarla profesyonel temizliğe tabi tutulmalıdır. Sizler için bir araya getirmiş olduğumuz  yatak yıkama, aynı zamanda yerinde koltuk yıkama hizmeti de vermektedirler. Koltuk yıkama, battaniye yıkama, yorgan yıkama gibi konularda hizmet alabileceğiniz, bu tür temizlik konularını teknik donanımları ile en iyi şekilde yerine getirebilecek firmalardır.

 

Yazımızda sizlere yatak nasıl temizlenir konusundan ayrıntılı bir şekilde bahsetmekle birlikte,  tozlu ve kirli yatakların sağlık açısından ortaya çıkarmış olduğu riskleri, yatak yıkamada tercih edilmesi gereken yöntem ve kimyasal ürünleri, yatak yıkama hizmetinin yanında evlerinizin derinlemesine temizliği için hangi hizmetleri tercih edebileceğinizi daha ayrıntılı bir şekilde anlatacağız.

 

Ev Tozu Akarları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kuru bir iklime sahip olan ve güneş alan aydınlık bölgelerde çok fazla görülmeyen ev tozu akarları, daha çok karanlık %50’nin üzerinde nem oranına sahip olan ve sıcaklığı da 25 derecenin üzerinde bulunan ortamları tercih etmektedirler. Yapılan bir araştırmaya göre böyle bir ortamda 5 yıl boyunca kullanılan bir yatakta canlı olarak 10 milyon adet ev tozu akarı faaliyet göstermektedir. Böyle bir sayı ise sizi kısa sürede birçok alerjenik hastalığa maruz bırakabilmek için yeterlidir. Ev tozu akarları ile mücadelenin birkaç yolu bulunmaktadır. Temizlik firmaları ve kuru temizleme firmaları, sadece yataklarda değil tüm ev eşyalarındaki akarların uzaklaştırılması ve evlerde etkili bir hijyen sağlanması konusunda hizmet vermektedirler. Sitemizden ulaşabileceğiniz tüm bu firmalar Türkiye’nin en iyi teknik ekipman ve donanımına sahip firmalardır.

 

Geçmişten Günümüze Yatak Temizliği

Büyük çoğunlukla üzerinde uyumak için kullandığımız, kimi zaman ayaklarımızı uzatıp dinlendiğimiz yataklarımız, geçmişe göre çok daha konforlu ancak kişisel olarak temizliği çok daha zorlu olan eşyalarımız haline gelmiştir. Geçmişte yataklar ilk önceleri hasır ya da saman ile doldurulup yılda birkaç kez değiştirilmekte idi. Bundan sonraki süreçte de yataklar yünden ya da pamuktan yapılmaya başlanmış, ilkbahar ve sonbaharda içleri açılarak hallaçlar tarafından iyi dövüldükten sonra havalandırılıp tekrar doldurulmuştur. Aynı zamanda güneş altında bekletilen yün ya da pamuk mikroplarından arındırılmaya çalışılmıştır. Geleneksel yatak temizliği genel hatları ile böyle iken şimdilerde bize üstün bir konfor sunmakta olan visko yatakları kendi başınıza yıkamanız mümkün değil.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirCall Now Button
1
merhaba.
Powered by